Środek czyszczący NIKWAX Footwear Cleaning Gel - gąbka 125ml

Środek czyszczący NIKWAX Footwear Cleaning Gel - gąbka 125ml
Promocja

Producent: NIKWAX

Dostępność: Niedostępny Towar jest niedostępny, zapisz się do powiadomienia o dostępności, a skontaktujemy się z Tobą gdy towar będzie dostępny.

15,90 PLN / szt 21,00 PLN

Powiadom mnie o dostępności
Środek czyszczący NIKWAX Footwear Cleaning Gel - gąbka 125ml

Opis

 Żel Czyszczący do Obuwia Nikwax™

 

- Pojemność: 125 ml

- Usuwa brud i plamy

- Poprawia wygląd brudnego obuwia

- Przygotowuje obuwie do impregnacji

- Przedłuża okres korzystania z obuwia

- Odświeża właściwości “oddychające”

- Doskonały do obuwia w membranami "oddychającymi" np. Gore-Tex, Sympatex

- Łatwy w użyciu

- Na bazie wody - bezpieczny dla środowiska naturalnego, ulegający biodegradacji, niepalny, bezpieczny w    użyciu

- Nie zawiera fluorokarbonów

 

Przeznaczenie:

- do wszystkich typów obuwia, z każdego materiału i w każdym połączeniu; sportowego i rekreacyjnego

- bezpieczny w użyciu z obuwiem z membranami oddychającymi np. GoreTex, Sympatex, eVENT itp

 

Dlaczego właściwości oddychające zależą do hydrofobowości.

Wodoodporne obuwie oddychające najprawdopodobniej zapoci się i zawilgnie w środku, kiedy będzie używane w miejscach, w których panuje wilgoć. Jeżeli warstwa zewnętrzna lub skóra będą chłonąć wodę, może dojść do ograniczenia zdolności obuwia do oddychania. Dlatego dla zapewnienia wygody konieczne jest zachowanie trwałej hydrofobowości (DWR) obuwia. Podczas użytkowania zewnętrzna powierzchnia obuwia będzie pokrywała się zanieczyszczeniami, takimi jak brud, które przyciągają wodę, neutralizując efekt powłoki DWR. Żel Czyszczący do Obuwia™ Nikwax usunie zanieczyszczenia i odnowi warstwę DWR.

 

Wodoodporne obuwie musi oddychać.

 

Jeżeli nosisz buty w czasie wykonywania aktywności fizycznej, skarpetki odciągają wilgoć z twoich stóp, dzięki czemu są one suche. Jeżeli jednak obuwie wchłania wodę i przemaka, jego zdolność do oddychania będzie zmniejszona. Wydzielająca się para nie będzie mogła wydostać się przez materiał, więc stopy staną się lepkie i wilgotne.

 

Nikwax Footwear Cleaning Gel™ ożywi trwałą warstwę hydrofobową (DWR) zapobiegającą wchłanianiu się wody, utrzymując właściwości oddychające i zapewniając suchość i wygodę .

 

Wodoodporne, oddychające obuwie jest dla ludzi aktywnych, dużo przebywających na wolnym powietrzu.

Każdy, kto jest aktywny na świeżym powietrzu, tam, gdzie panuje wilgoć, odniesie korzyść z noszenia oddychającego, wodoodpornego obuwia. Nieważne, czy jesteś alpinistą, czy wyprowadzasz psy, jesteś farmerem, czy geodetą pracującym na świeżym powietrzu – będziesz potrzebował dobrego obuwia.

 

Używaj środka Żel Czyszczący do Obuwia™ Nikwax, kiedy twoje wodoodporne obuwie nasiąknie wodą.

Wodoodporne obuwie może chłonąć wodę tylko dlatego, że jest zabrudzone. Podczas użytkowania zewnętrzna powierzchnia obuwia będzie pokrywała się zanieczyszczeniami, takimi jak brud, które przyciągają wodę.

 

Neutralizowane są wtedy efekty powłoki hydrofobowej (DWR), co prowadzi do tego, że obuwie przemaka w miejscach, w których panuje wilgoć. Czyszczenie wodoodpornego obuwia środkiem Żel Czyszczący do Obuwia™ Nikwax nie tylko usunie zanieczyszczenia, takie jak brud, ale także odnowi warstwę DWR, powodując, że woda znów będzie się skraplać na zewnętrznej powierzchni.

 

Jak Żel Czyszczący do Obuwia™ Nikwax zachowuje właściwości oddychające wodoodpornego obuwia.

Żel Czyszczący do Obuwia™ Nikwax to bardzo skuteczny środek czyszczący, który został specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany dla oddychającego obuwia wodoodpornego.

 

Żel Czyszczący do Obuwia™ Nikwax można bezpiecznie stosować do oddychającego obuwia wodoodpornego. Nie zostawia on osadu przyciągającego wodę (hydrofilowego), powodującego, że tkaniny i skóra wchłaniają wodę i przemakają. Żel Czyszczący do Obuwia™ Nikwax usuwa pochłaniający wodę brud i plamy powstałe w czasie użytkowania; to odnowi trwałą warstwę hydrofobową (DWR), powodując, że woda znów będzie się skraplać na zewnętrznej powierzchni.

 

Regularne czyszczenie środkiem Żel Czyszczący do Obuwia™ Nikwax odnowi istniejącą warstwę DWR i właściwości oddychające obuwia, zapewniając suchość stóp i wygodę.

 

Podobnie jak wszystkie produkty Nikwax, Żel Czyszczący do Obuwia™ Nikwax jest bezpieczny w użyciu…

Nikwax bardzo stara się zminimalizować wpływ środków Nikwax na środowisko i użytkowników. Nikwax unika w swoich środkach czyszczących takich składników jak olej palmowy pochodzący z plantacji niezrównoważonych ekologicznie.

Żel Czyszczący do Obuwia™ Nikwax jest przyjazny dla środowiska, bezpieczny, powstały na bazie wody i ulega biodegradacji.

 

Idealny do obuwia z membraną Gore-Tex® oraz eVENT®

 

Sposób użycia:

 

- Umyć but pod bieżącą wodą by usunąć zabrudzenia i zwilżyć powierzchnię.

- Wstrząsnąć przed użyciem. Nacisnąć na gąbkę aż do zwolnienia zabezpieczenia.

- Rozprowadzić żel dokładnie przy pomocy aplikatora.

- Szorować powierzchnię nylonową szczoteczką (np. do paznokci).

- Starannie wypłukać pod bieżącą wodą

- Nałożyć właściwy środek impregnujący Nikwax® (produkt na bazie wody) na wciąż wilgotny but. Pozostawić do  wysuszenia.

 

Uwaga: Użycie impregnatu może spowodować nieznaczną zmianę koloru obuwia. Należy wypróbować w najmniej widocznym miejscu.

 

- Zawsze pozostawiaj obuwie do naturalnego wyschnięcia.

- Zostaw obuwie do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

- W czubki butów można wepchnąć papier, który będzie wchłaniał nadmiar wilgoci; należy go wymienić, kiedy    będzie mokry.

- Obuwie należy trzymać z dala od ognia i grzejników; zbyt szybkie suszenia może spowodować pękanie skóry i  rozchodzenie się klejonych podeszew.

Więcej Zwiń

Cechy towaru

Symbol
NI-17
Kod EAN
5020716821008
Podatek VAT
23%
Koszt gospodarowania odpadami (w cenie)

Opinie

Bądź pierwszy. Oceń towar!

Opinia o towarze:
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe
Dodając opinię w sklepie akceptujesz regulamin sklepu oraz politykę prywatności sklepu.

Informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w treściach zgód lub dokumentach zawierających m.in. regulaminy, politykę prywatności naszego sklepu. Prosimy o zapoznanie się z nową treścią zgody oraz dokumentów powiązanych ze zgodami i zaakceptowanie ich. Regulamin