Odżywka Do Skóry NIKWAX Conditioner For Leather 125ml

Odżywka Do Skóry NIKWAX Conditioner For Leather 125ml
Promocja

Producent: NIKWAX

Dostępność: Niedostępny Towar jest niedostępny, zapisz się do powiadomienia o dostępności, a skontaktujemy się z Tobą gdy towar będzie dostępny.

Dostawa już od: 13,00 PLN

19,90 PLN / szt 24,99 PLN

Powiadom mnie o dostępności
Odżywka Do Skóry NIKWAX Conditioner For Leather 125ml

Opis

Zmiękczający i wodoodporny środek pielęgnacyjny na bazie wody do obuwia z gładkiej skóry.

Zmiękcza i impregnuje nową, naturalną skórę licową oraz przywraca jędrność wysuszonej skórze.

Wysoce wydajny, zmiękczający środek impregnujący zarówno do zniszczonych jak i nowych butów ze skóry licowej. Przywraca elastyczność wysuszonej skórze.

Idealny do obuwia z membraną Gore-Tex® & Sympatex®. 

 

Dlaczego wygoda to nie tylko suche stopy?

Obuwie musi zapewniać wsparcie, ale powinno również być miękkie i elastyczne, tak by dawało wygodę. W procesie produkcyjnym skóra poddawana jest garbowaniu. W tym czasie dodawane są środki garbujące, które mają pomóc w utrzymaniu struktury skóry, zachowaniu kształtu i zapewnianiu wsparcia stopie. Skóra jest też nawilżana, co zwiększa jej jędrność i redukuje tarcia między włóknami. Kiedy skóra chłonie wodę, środki garbujące i nawilżające są wypłukiwane, przez co skóra robi się sucha, sztywna i podatna na pęknięcia. Odżywka do Skóry Nikwax odżywi skórę środkami garbującymi i nawilżającymi, aby utrzymać ją w jak najlepszym stanie.

 

Skóra wymaga regularnej konserwacji, aby mogła nam służyć.

Skóra jest mocna, oddycha i zapewnia wysoki poziom wsparcia, stanowiąc idealny materiał do tworzenia obuwia. Jeżeli skóra zamoczy się, zmniejszy się jej zdolność do oddychania, a stopy będą wilgotne wskutek kondensacji. Środki garbujące i nawilżające mogą wypłukiwać się w wodzie, powodując wysychanie skóry, zwiększając jej sztywność i podatność na pęknięcia. Dlatego dla skóry ważne jest, aby uzupełniać środki garbujące i nawilżające, jak również dbać o trwałą hydrofobowość (DWR).

 

Wodoodporne, oddychające obuei jest dla ludzi aktywnych, dużo przebywających na wolnym powietrzu.

Każdy, kto jest aktywny na świeżym powietrzu, tam, gdzie panuje wilgoć, odniesie korzyść z noszenia oddychającego, wodoodpornego obuwia. Nieważne, czy jesteś alpinistą, czy wyprowadzasz psy, jesteś farmerem, czy geodetą pracującym na świeżym powietrzu – będziesz potrzebował dobrego obuwia.

 

Jeżeli masz nowe buty ze skóry licowej, możesz użyć środka Odżywka do Skóry Nikwax do rozchodzenia ich bez nadmiernego zmiękczenia, a także do dodania warstwy hydrofobowej (DWR - impregnacji). Należy również używać go co jakiś czas do konserwacji obuwia ze skóry licowej, odżywienia skóry poprzez wymianę środków garbujących i nawilżających, zapobiega to wysychaniu i sztywnieniu.

 

Odżywki do skóry Nikwax można również używać do przywracania jędrności wysuszonej skórze i przedłużania żywotności obuwia.

 

Tradycyjne produkty do pielęgnacji skóry mogą być wykonane z tłuszczów zwierzęcych, przez co sprzyjają rozmnażaniu się mikroorganizmów, co może zaszkodzić szwom butów oraz powodować gnicie skóry! Ponadto tradycyjne produkty do pielęgnacji skóry łatwo przedawkować, co obniży funkcje wspierające obuwia. Bardzo trudno jest nałożyć zbyt wiele odżywki do skóry Nikwax, ponieważ jest to produkt oparty na wodzie i przestaje się wchłaniać, kiedy obuwie jest już w pełni nasmarowane.

 

Nie musisz używać odżywki do Skóry Nikwax za każdym razem, kiedy obuwie się zamoczy. Czyszczenie środkami: Żel Czyszczący do Obuwia ™ Nikwax może odnowić trwałą hydrofobowość (DWR). Jeżeli to nie przynosi pożądanego efektu, korzystaj ze środka Wosk Impregnujący do Skóry Licowej ™ Nikwax przy rutynowej konserwacji warstwy DWR. 

Odżywki do skóry Nikwax należy używać raz lub dwa razy w ciągu roku, aby odżywić skórę, nie zmiękczając jej nadmiernie.

 

Środki na bazie wody mogą być stosowane na mokrą i suchą skórę. Skóra wchłania je tam, gdzie są najbardziej potrzebne, i nie dochodzi do nadmiernego zmiękczenia. Odżywka do Skóry Nikwax został specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany dla oddychającego, wodoodpornego obuwia ze skóry licowej. Pielęgnuje skórę, uzupełniając środki garbujące i nawilżające, i może być używany do rozchodzenia nowych butów albo do odżywienia wysuszonej i popękanej skóry. Odżywka do Skóry™  Nikwax dodaje również trwałą hydrofobowość (DWR) gładkiej skórze, utrzymując jej właściwości oddychające. Jest niepalny, nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników, lotnych związków organicznych (związków VOC) ani fluoropochodnych węglowodoru.

 

Nikwax bardzo stara się zminimalizować wpływ środków Nikwax na środowisko i użytkowników. Środki do pielęgnacji i impregnacji Nikwax powstały na bazie wody, nie zawierają aeozoli, są niepalne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Nie zawierają niebezpiecznych rozpuszczalników ani lotnych związków organicznych (związków VOC), są całkowicie wolne od fluoropochodnych węglowodoru (które – jak wykazano – na długo pozostają w środowisku i wiąże się je z poważnymi problemami zdrowotnymi).

 

Sposób użycia:

 

  • Umyć but pod bieżącą wodą by usunąć zabrudzenia. Do plam tłustych i trudno usuwalnych stosować Żel Czyszczący do obuwia Nikwax
  • Wstrząsnąć przed użyciem. Nacisnąć na gąbkę aż do zwolnienia zabezpieczenia.
  • Przy pomocy aplikatora nałożyć środek na wilgotną skórę. Upewnić się, że środek wniknął w szwy i klejenia.
  • Zetrzeć szmatką nadmiar wosku i wypolerować do połysku wilgotną szmatką.
  • Do obuwia z nubuku i zamszu stosować środek Impregnat do Nubuku i Zamszu ™ Nikwax
  • Do obuwia z tkaniny i skóra stosować środek Impregnat do Tkanin i Skóry ™ Nikwax
  • Zostaw obuwie do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.
  • W czubki butów można wepchnąć papier, który będzie wchłaniał nadmiar wilgoci; należy go wymienić, kiedy będzie mokry.
  • Obuwie należy trzymać z dala od ognia i grzejników; zbyt szybkie suszenia może spowodować pękanie skóry i rozchodzenie się klejonych podeszew.
Więcej Zwiń

Cechy towaru

Symbol
NI-19
Kod EAN
5020716861004
Podatek VAT
23%
Koszt gospodarowania odpadami (w cenie)

Opinie

Bądź pierwszy. Oceń towar!

Opinia o towarze:
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe
Dodając opinię w sklepie akceptujesz regulamin sklepu oraz politykę prywatności sklepu.

Informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w treściach zgód lub dokumentach zawierających m.in. regulaminy, politykę prywatności naszego sklepu. Prosimy o zapoznanie się z nową treścią zgody oraz dokumentów powiązanych ze zgodami i zaakceptowanie ich. Regulamin